ZACHODNIE WYBRZEŻE USA - CZĘŚĆ IV (OSTATNIA ;) SAN FRANCISCO, AUTOSTRADA NR 1 NA POŁUDNIE
 AUTOR: bopa  /  przeczytano: 1661 razy
 
 

 San Francisco to  jedno z najładniejszych miast, jakie miałam szansę zwiedzić w Stanach. Może dlatego, że jest też najbardziej europejskie.  Śliczne wąskie uliczki, kolorowe domy i klimatyczne knajpki, a wszystko to albo z górki, albo pod górkę ;) no i tramwaje. Atrakcji jest tu bardzo dużo. My najpierw zwiedziliśmy oceanarium, następnie popłynęliśmy statkiem pod Golden Gate Bridge (charakterystycznym czerwonym mostem wiszącym nad Cieśniną Golden Gate). Przepłynęliśmy obok więzienia Alcatraz, które robi dość przygnębiające wrażenie, odrapane ściany i wysokie skały o które odbijają się fale oceanu. Podobno żadnemu więźniowi nie udało się stamtąd uciec (mnie od razu skojarzył się film Ucieczka z Alcatraz) . Usłyszeliśmy również, że w Alcatraz był więźniem Al Capone, który po kilku latach tam spędzonych stracił zarówno całą swoją butę mafiozy, jak i podobno również rozum.

1
Golden Gate Bridge

2
Widok na San Francisco

3
W oceanarium

4
Widok na przystań

5
W oceanarium

6
W oceanarium

7
Ulica w SF

8
Ulica w SF

9
Widok na SF

10
Alcatraz

11
Mgła unoszaca się nad plażą w SF

12
Golden Gate Brigde

W San Francisco udało nam się przy okazji zobaczyć wystawę malarstwa holenderskiego i znany obraz Dziewczyna z perłą, a także zwiedzić bardzo ładny ogród japoński. Mieliśmy na tyle szczęścia, że mieliśmy okazję zwiedzać go z bardzo sympatycznym przewodnikiem. I właśnie za takich przewodników lubię czasami amerykańską mentalność. Nasz przewodnik był kiedyś dyrektorem w bardzo dużej firmie. W chwili obecnej jest na emeryturze i za darmo (a właściwie za "co łaska") w ramach aktywności emeryta oprowadza turystów po SF. Bardzo ciekawie opowiadał o mieście, jego historii i samym ogrodzie japońskim. Okazało się, że w San Francisco właśnie w tym ogrodzie nagrywano film na podstawie książki "Pamiętniki Gejszy". Zwiedzilismy też dzielnicę chińską, gdzie można kupić sliczną porcelanę i inne pamiątki prosto z Chin oczywiście (tu musze dodać, że ich jakość jest o wiele lepsza w porównaniu z rzeczami sprzedawanymi w Polsce).

13
W porcie

14
Kręta uliczka

15
Turystyczny tramwaj

16
Chińska dzielnica

17
Ogród japoński

18
Japoński ogród

Z San Francisco pojechaliśmy drogą nr 1 wzdłuż wybrzeża na południe, przejeżdżając przez Big Sur. Przepiękne widoki. Przy okazji mogliśmy zobaczyć słonie morskie w ich naturalnym środowisku. Zostaliśmy nad oceanem 2 dni by nastepnie ruszyć w drogę powrotną do Las Vegas, gdzie zakończyliśmy naszą podróż. Oczywiście powiedziałam USA "do nastepnego razu", w końcu jest tam jeszcze tyle pieknych miejsc do zwiedzenia ;)

19
Droga nr 1

20
Droga nr 1

21
Droga nr 1


23
Droga nr 1

24
Morrp Bay

25
Wodospadzik

26
Słonie morskiePodobała się relacja?   Załóż konto i dodaj własną!